Pomoc Frankowiczom

Zmiany w prawie spowodowały, że coraz częściej słyszy się o osobach, które postanowiły wytoczyć proces bankowi udzielającemu kredytu hipotecznego we franku szwajcarskim. Wygrane sprawy frankowiczów dają nadzieję i motywację osobom poszkodowanym przez instytucje finansowe. Na tej stronie znajdziesz informacje na temat pomocy prawnej, jakiej udzielamy frankowiczom w naszej kancelarii.

Kredyt we frankach

Oferujemy kompleksową obsługę prowadzenia Twojej sprawy. Po przyjęciu zlecenia przeprowadzamy wszystkie wyliczenia i przygotowujemy pozew. Zamieszczamy w nim szereg argumentów dotyczących nieważności umowy ze względu na liczne wady prawne, jak i bezskuteczności postanowień umownych w postaci klauzul indeksacyjnych. Podczas prowadzenia sprawy Klienci otrzymują na bieżąco informację o postępach w sprawie.

Dlaczego warto złożyć pozew w sprawie o kredyt we frankach (CHF)?

Wygrane sprawy frankowiczów oznaczają unieważnienie umowy kredytowej (uznanie jej za nigdy niezawartą), konieczność zwrotu świadczeń wzajemnych oraz upadek zabezpieczenia hipotecznego lub uznanie za bezskuteczne klauzul indeksacyjnych, przekształcenie kredytu indeksowanego do CHF w kredyt złotówkowy oprocentowany LIBOR-em i marżą banku oraz zwrot nadpłat powstałych w wyniku przeliczenia przez bank raz z uwzględnieniem niedozwolonych mechanizmów indeksacji.

Kwoty odzyskane przez osoby, które zdecydowały się na złożenie pozwu, wahają się przeważnie od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych. Co istotne, frankowicze w naszej kancelarii prawnej mogą uzyskać pomoc i wsparcie na każdym etapie prowadzenia sprawy, od gromadzenia niezbędnej dokumentacji aż po rozprawy na sali sądowej.

Wiedza, doświadczenie i pomoc frankowiczom w szczególności w Warszawie, Olsztynie, Poznaniu, Bydgoszczy

Mając na celu zapewnienie jak najlepszej obsługi spraw naszych Klientów, współpracujemy z TPZ Tylipska Pilawska Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych. Nasz partner posiada bogate doświadczenie w sprawach dotyczących kredytów frankowych. Wspólnymi siłami pracujemy nad przygotowaniem dokumentacji oraz reprezentowaniem naszych klientów przed sądami. Już od kilku lat podejmujemy się pomocy osobom chcącym wstąpić na drogę sądową przeciwko bankom, które udzielały kredytów hipotecznych we franku szwajcarskim. Przez ten czas przygotowaliśmy wiele pism procesowych oraz reprezentowaliśmy Klientów na sali sądowej. Choć jesteśmy świadomi argumentów najczęściej używanych przez banki, do każdej powierzonej sprawy podchodzimy indywidualnie. Na bieżąco zapoznajemy się z orzecznictwem oraz zapadającymi prawomocnymi wyrokami sądowymi w tego rodzaju sprawach. Najnowsze wiadomości w sprawach frankowiczów stały się częścią naszej codziennej pracy. Analizujemy uzasadnienia wydawane w tych sprawach, zwracając uwagę na to, na jakie akty prawne oraz przepisy powołują się przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości.

Jasne zasady wynagradzania

Naszym klientom proponujemy przejrzyste zasady wynagrodzenia. Propozycja konkretnej kwoty pojawia się już pierwszym etapie współpracy, jakim jest analiza umowy kredytowej. Sporządzenie takiego dokumentu jest bezpłatne. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów, umożliwiamy też rozłożenie płatności na raty.