Prawo spadkowe

Już od początku istnienia kancelarii Simply Legal pomagamy naszym klientom zmagającym się z różnymi problemami prawnymi. Jednym z działów prawa, z którym mamy do czynienia najczęściej, jest prawo spadkowe. Choć siedziba naszej kancelarii mieści się w Warszawie, reprezentujemy klientów z całej Polski, a także mieszkających poza jej granicami.

Jak wygląda współpraca z kancelarią prawną?

Współpraca z radcą prawnym zawsze zaczyna się od rozmowy, w trakcie której prawnik zbiera informacje na temat danej sprawy. Może być to osobiste spotkanie, kontakt mailowy lub rozmowa telefoniczna. Po podpisaniu umowy oraz zgody na reprezentację przez radcę prawnego pracownicy kancelarii mogą zaproponować rozwiązania najkorzystniejsze dla klienta, wskazać dokumenty czy dowody istotne dla przebiegu sprawy, a następnie podjąć konkretne kroki prawne.

Pozasądowe postępowanie spadkowe

Warto mieć na uwadze, że na skutek zmiany prawa, sprawa spadkowa może zakończyć się ugodą pozasądową. Choć nie w każdym przypadku jest to możliwe, warto rozważyć taką opcję. Jest to duża oszczędność czasu oraz kosztów w porównaniu z drogą sądową.

Prowadzenie sprawy spadkowej w Warszawie

Chcesz zrzec się spadku lub widzisz przesłanki do podważenia testamentu? Dołożymy wszelkich starań, by pomóc Ci skontaktować się ze stronami sprawy, zebrać niezbędne dokumenty czy podjąć się mediacji. Porozmawiajmy o rozwiązaniach możliwych do realizacji na drodze prawnej – zapraszamy do kontaktu.